Nadchodzi koniec

OŚWIADCZENIE zespołu FORTECA

Data ogłoszenia tej informacji nie jest przypadkowa, bo daje nadzieję na nowy początek.
W dniu 14 lutego 1942 roku rozkazem Naczelnego Wodza, gen. Władysława Sikorskiego nastąpiło przemianowanie Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową, które służyło podniesieniu rangi związku zbrojnego do krajowych sił zbrojnych, armii.

Zespół Forteca powstał w 2005 roku, gdy ”Siano” skomponował pierwsze utwory do wiersza K.K. Baczyńskiego „Elegia o… (chłopcu polskim)” oraz „Żołnierz Polski” autorstwa W. Broniewskiego. Tak narodziła się idea tworzenia muzyki rockowej z treścią, która przypomina o historii naszej Ojczyzny. Te lata to mnóstwo godzin w studiu nagrań, tysiące przeczytanych stron książek o tematyce historycznej oraz setki godzin rozmów z pasjonatami i świadkami historii, dzięki którym powstało ponad 100 utworów, a większość z nich została utrwalona na 9 krążkach. Te lata to także ponad milion przejechanych kilometrów na setki koncertów. Spotkania z tysiącami osób. Możliwość poznania wspaniałych ludzi, którzy poświęcają swoje życie dla szerzenia idei patriotyzmu, odkrywania nieznanych kart historii i odkłamywania prawdy. Tysiące osób, które wspierało i wspiera nas w naszych działaniach. Za co wszystkim Wam dziękujemy, bo bez Was nie wytrwalibyśmy tak długo.

Każda historia, także Fortecy ma swój początek, ale ma także swój koniec. Ten koniec właśnie nadchodzi. Moglibyśmy wymienić wiele jej przyczyn, ale najważniejszą są nasze rodziny.

Jednak nasz koniec to także nowy początek. Dlatego ogłaszamy, że w grudniu 2019 roku zespół Forteca zawiesi działalność koncertową. Jednak nadal będzie tworzyć nowe utwory. Dlatego nie mówimy – Żegnajcie, tylko do zobaczenia.

Jeszcze cały rok koncertów przed nami oraz wiele innych działań.

Pozdrawiamy serdecznie
Zespół FORTECA