Żołnierz Polski / Słońce Września

Nakład wyczerpany !!!

 1.  Intro
 2.  Bagnet na broń
 3.  Katyń
 4.  Okop
 5.  Orzeł Biały
 6.  Apel Poległych
 7.  Gniew
 8.  Żołnierz Polski
 9.  Pamięci Goldena

 

 1.  Miałeś tylko karabin
 2.  Forteca
 3.  Elegia o chłopcu polskim
 4.  Słońce Września
 5.  Chorał
 6.  Istnienie to mrok

 

Płyty te nagraliśmy i zmontowaliśmy sami w domowych warunkach. Tematyka utworów oparta jest na wierszach patriotyczno-wojennych okresu II Wojny Światowej m. in. Władysława Broniewskiego i Krzystofa Kamila Baczyńskiego, których twórczość bardzo cenimy, ale jest też kilka naszych tekstów.

Album ten dedykujemy naszym przodkom, którzy walczyli za naszą wolność, a teraz są zapomniani bez należytej pamięci i szacunku. Jest to po prostu hołd, który składamy ludziom, którym zawdzięczamy to, co teraz mamy, czyli wolność. Wolność, która kilkadziesiąt lat temu była bezcenna, teraz nic nie znaczy, bo dzisiejsze pokolenie jest zbyt zajęte gonitwą za pieniądzem i karierą.

Dlatego powstała ta płyta by waleczność, ofiarność i bohaterstwo naszych walczących braci i sióstr nie poszły w zapomnienie.

Chcemy również przybliżyć polską twórczość okresu wojennego, która jak większość rzeczy z tego czasu odchodzi w niepamięć i zapomnienie a jest przecież taka piękna i należy ją szanować i przekazywać następnym pokoleniom. By pamiętali, bo tylko dzięki nim przetrwa pamięć tamtych czasów.

wyd. Forteca, 2007